Cytometr Kliniczny BD FACSVia

Więcej

NOWOŚĆ Probówki do analizy osocza BD Vacutainer ®

Więcej

Fotometry

Więcej

Historia

Firma Proplasma Sp. z o.o. została utworzona w roku 2000. Powstała jako dystrybutor próżniowego systemu do pobierania krwi produkcji firmy Becton Dickinson. Początkowo zajmowała się jedynie dystrybucją systemu BD Vacutainer do Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Z czasem rozszerzyła zakres działania na inne placówki służby zdrowia.

Ponieważ w krótkim czasie firma dała się poznać jako solidny dystrybutor zaobserwowaliśmy zapotrzebowanie na inne wyroby niezbędne w krwiodawstwie. W roku 2001 rozpoczęliśmy dystrybucję odczynników serologicznych światowego producenta, firmy Serologicals - obecnie Millipore Corporation (USA z biurem w Wielkiej Brytanii). Mimo dużej konkurencji na dzień dzisiejszy dostarczamy odczynniki do znakomitej większości placówek służby zdrowia, banków krwi oraz Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

W roku 2004 postanowiliśmy rozszerzyć swój asortyment o dwa produkty – pełną gamę testów narkotykowych produkcji austriackiej firmy DIPROmed oraz pierwsze na świecie termometry bezdotykowe Thermofocus produkowane przez włoską firmę Tecnimed.

Dalszy rozwój firmy oraz opinia doskonałego partner biznesowego w branży medycznej sprawiły, że w roku 2008 zostaliśmy dystrybutorem systemu archiwizacji materiałów biologicznych produkowanego przez francuską firmę Cryo Bio System.

Serdecznie zapraszamy Państwa do współpracy.